Duże zmiany małym kosztem - CN Agencja - Case study

Jako agencja podjęliśmy się niedawno dość nietypowego zadania, spółka Ikonos, jeden z wiodących producentów mediów do druku wielkoformatowego, zamówiła u nas prezentację możliwości wykorzystania ich materiałów, dedykowanych głównie branży reklamowej, w architekturze wnętrz. Nie zastanawiając się długo postanowiliśmy podjąć się zadania.

Duże zmiany małym kosztem - CN Agencja - Case study

Dzięki wcześniejszej współpracy z Ikonos, znamy doskonale ich ofertę, zdecydowana większość tych materiałów jest jednak dedykowana branży reklamowej, nie oznacza to jednak że nie można wykorzystywać tych materiałów w zupełnie nowym celu. Niezbędna tutaj też była pomoc dekoratorki Kasi, bez jej doświadczenia i głowy pełnej pomysłów zadanie byłoby prawie nie możliwe do zrealizowania. Oczywiście trzeba było jeszcze znaleźć chętnych do transformacji mieszkania, ale tutaj nie mieliśmy większych problemów, kolejka chętnych przekroczyła nasze oczekiwania.

Cała akcja była skrupulatnie nagrywana i efektem tego, jest krótki film:

 Pani Kasia rozpoczęła od poznania oczekiwań wobec nowej aranżacji, poznania problemów które trapią mieszkańców oraz zaplanowania nowego układu. Poprzedni układ mebli w żadnym stopniu nie sprawdzał się przy dziecku, które w domu pojawiło się niedawno. Dodatkowo kompletowane przez kilka lat meble w żaden sposób nie pasowały designem do siebie. Nasze podstawowe zadanie polegało na tym aby na tej dość niewielkiej przestrzeni, gdyż mieliśmy do dyspozycji niecałe 20 m2 stworzyć przestrzeń do gotowania, jedzenia, zabawy i wypoczynku. Jednocześnie zachowując niski budżet sprawić aby wszystkie dotychczasowe meble zaczęły ze sobą współgrać.

Duże zmiany, małym kosztem

Pomysłem dekoratorki było podzielenie przestrzeni na dedykowane sekcje oraz optyczne powiększenie pomieszczenia. Przewieszenie niskich szafek kuchennych, dało nam dodatkową przestrzeń na ażurowe robione na zamówienie półki. Elementy dekoracyjne przy szafkach, świetnie się sprawdziły jako dodatkowe półki otwarte. No i oczywiście kolor, meble kuchenne już po kilku latach nosiły znaki czasu, postanowiliśmy zmienić ich kolor z jednolitego grafitowego na czysty, estetyczny biały, osiągnęliśmy ten efekt oklejając je folią monomerową. Standardowo wykorzystywana przy produkcji różnego rodzaju naklejek i wlepek, świetnie sprawdza się jako warstwa zabezpieczająca fronty.

Sosnowy zestaw jadalniany nie pasował do nowej przestrzeni, postanowiliśmy przemalować nogi i krzesła, a blat stołu okleić folią podłogową. Tego typu materiały charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia dzięki swojej gramaturze oraz chropowatej strukturze.

Przestrzeń wypoczynkowa wymagała połączenia dostępnego zestawu mebli w jeden zbity segment. Pokrycie ich dodatkowo folią polimerową o strukturze płótna nadało im dodatkowego charakteru. Właściciele wspominali o swoim marzeniu o ścianie z cegieł, postanowiliśmy to zrealizować przez tapety strukturalne. Cała ściana mogłaby przytłoczyć ale zamknięcie tych elementów w sztukaterii nadało dodatkowej głębi. Dwa obrazy nawiązujące do podróżniczych ambicji mieszkańców wyeliminowały problemy z pustymi przestrzeniami. Nowa narzuta dobrana pod nowy kolor ścian sprawiła że wielka rogówka ustawiona na samym środku pokoju przestała przytłaczać.

Kilka dodatkowych elementów praktyczno/dekoracyjnych jak panele kredowo-magnetyczne, bio kominek, ozdobne pudełka czy kilka dodatkowych zdjęć podkreśliły cały efekt i nadały mu charakteru.

Budżet i czas

Realizacja całego projektu zajęła nam 7 dni, zdecydowanie dłużej niż ekipom telewizyjnym 😉 Budżet dekoracyjny był ustalony na około 3 000 zł na szczęście i dzięki pomysłowości dekoratorki Kasi udało nam się go nie przekroczyć.

Gdybyście też byli zainteresowani takim rozwiązaniem zadzwońcie lub napiszcie